RECORDING EXAMS BAŞLIYOR!
(Video Kayıtlı Sınavlar)

İngiltere’nin en prestijli okullarından olan London College of Music‘in
sertifika sınavları uzman İPEK SARI yönetiminde yapılmaktadır.

Branşlarında uzmanlaşmış deneyimli LCM(London College of Music) eğitmen kadromuzla
yeni dönem kayıtlarımız devam etmektedir.

————————————————————————

Müzik derslerimiz haftada 1 gün ve 50 dakikadır. Derslerimiz öğretmen ve öğrenci bire bir olarak yapılır. Özel ders statüsündedir.

Müzik derslerimiz öğretmen ve öğrenci uygunluğuna göre ortak zaman diliminde kararlaştırılır ve belirlenen gün/saat sene sonun kadar devam eder.

Derslerimiz kontrollü sosyal hayat kurallarıyla devam etmektedir.

👉 Okulunuz haftada 2 defa ilaçlanmaktadır.
👉 Derslikler her ders arası 20 dakika havalandırılmaktadır.
👉 Derslerden önce enstrümanlarımız anti-viral sıvı kullanılarak temizlenmektedir.
👉 Derse girecek öğrencilerimiz ellerini 20 saniye sabun ile yıkamak zorundadırlar.
👉 Temizliklerini yapan her öğrenci ve öğretmen el dezenfektanı kullanmak zorundadır.
👉 Maskesi olmayan veya yıpranmış olan her öğrenciye okulumuz tarafından maske temin edilir.
👉 Velilerimiz okulun dışında beklemek zorundadırlar.

————————————————————————-

Sevgili Velilerimiz ve Değerli Öğrecilerimiz,

Canımız çocuklarımız ve ebeveynlerimizin sağlıkları herşeyden önce gelmektedir. Ülkemizde de görülen Corona Virüs nedeniyle olağanüstü önlemler alınması gerekmiştir.
MAVİ NOTA Müzik ve Dans Okulu ailesi olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na(MEB) bağlı olduğumuz için verilen yönergeler ve halk sağlığı gereği 16 Mart – 31 Mayıs arasında okulumuz kapalı kalmıştır. Bu sayede insanların toplu olarak bulunduğu yerlerden alabilecekleri olası hastalıkların önüne geçilmiştir.

Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilim Kurulunun bizlere verdiği talimatlar ve alınacak önlemler doğrultusunda okulumuz 2 Haziran 2020 itibariyle yeniden hizmete girecektir.

Yeni sağlık kuralları ile başlayacağımız bu yeni dönem, uzun zamandır evde olan sevgili öğrencilerimiz ve ebeveynlerimiz için moral açısından büyük önem taşımaktadır.

İnternet üzerinden yaptığımız “online derslerimize” katılmayan veya katılamayan öğrencilerimizin birebir eğitim alarak devam edebilecekleri müzik ve dans derslerimiz 2 Haziran’dan itibaren başlayacaktır.

Bu çerçevede okulumuz tarafından da sağlığımız için gerekli önlemler alınmıştır. Okulumuzda;
* Temizlik ve ilaçlama yapılmış ve periyodik olarak yapılmaya devam edilecektir.
* Ateş ölçer tadarik edilmiş,
* Öğrenci ve öğretmenlerimiz için yedek maskelerimiz stoklanmış,
* Herkesin kullanımına açık olan el dezenfektanları okulumuzun her yerine yerleştirilmiş,
* Gerekli tüm uyarılar okulumuza asılmış,
* Ders aralarında dersliklerin 20 dakika havalandırılması planlanmış,
* Her dersten sonra, kullanılan enstrümanlar ve odalar dezenfekte edilmek üzere tüm hazırlıklar tamamlanmıştır.

Öğretmenlerimiz, temizliğin önemi ve nasıl yapılması gerektiğini konusunda öğrencilerimize bilgi vermeleri için bilgilendirilmiştir. Öğrencilerimiz her dersin başında ve sonunda sabunla el temizliğini 20 saniye boyunca öğretmenlerinin eşliğinde yapacaklardır.

Yakın zamanda hastane ziyareti yaptıysanız veya yapmış olan kişilerle aynı ortamda bulunduysanız bizleri bilgilendiriniz ve önümüzdeki 14 gün için dışarı çıkmama kararını lütfen gözden geçiriniz.
Eğer kendinizi iyi hissetmiyorsanız veya çocuklarımızda soğuk algınlığı, grip, nezle veya tanımlanmamış bir sorun hissederseniz, hem diğer çocukları, hem velileri hem de öğretmenlerimizi korumak adına derse gelmeyiniz.

Derslerimizde maske takılması zorunludur.

İsteyen öğrencilerimiz ve velilerimiz için, çevirimiçi görüntülü derslerimiz(online) kısa bir süre daha değerli öğretmenlerimiz tarafından özen ile yapılacaktır.

Öğrencilerimizin derslerinden geri kalmamaları ve müzik disiplinini kaybetmemeleri için oluşturduğumuz bu program vasıtasıyla, isteyen öğrencilerimiz evlerinden randevulu saat sistemi ile müzik eğitimlerine kısa bir süre daha devam edebileceklerdir.

Dans bölümümüz, derslerini grup dersleri olarak yaptıkları için sınıftaki öğrenci sayıları yarı yarıya azaltılmış ve dersler büyük salonumuza alınmıştır. Bu sayede her öğrencinin arasında en az 1.5 metre mesafe bırakılmış ve bakanlıkların bize verdiği talimatlar çerçevesinde düzenleme yapılmıştır.

İki buçuk aydır evde kalmış öğrencilerimizin hem sanat ile meşgul olarak faydalı zaman geçirmeleri ve hem de çok önemli olan müzik ve dans disiplinlerini devam ettirmeleri çok önemlidir. Alınan önlemler çerçevesinde başlayacak olan derslerimize katılım için bizimle iletişime geçerek isimlerini yazdırmanızı rica ediyoruz.

MAVİ NOTA Müzik ve Dans Okulu için sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde, sanat eğitimi herşeyden önce gelmektedir. Hepimiz bu süreci bilinçli ve kurallara uyarak geçirmemiz gerektiğinin açıkça farkındayız.

Tüm bu durumun ülkemiz ve dünya için kısa zamanda sağlıkla normale döneceğine olan inancımız tamdır. Geleceğimizin ve çocuklarımızın korunması adına gereken hiç bir fedakarlıklardan kaçınmayacağız.

Sanat en zor zamanlarda topluma uzanan kurtarıcı bir eldir…

İlginize teşekkür eder ve sağlıklı günler dileriz.

MAVİ NOTA Müzik ve Dans Okulu
Özgür KALAYCIOĞLU
03134281778
bilgi@mavinota.org

———————————————————————————–

Sevgili Velilerimiz ve Değerli Öğrecilerimiz,

Ülkemizde de görülen Corona Virüs nedeniyle her yerde olağanüstü önlemler alınması gerekmektedir. Bu nedenle canımız çocuklarımız ve biz ebeveynlerin sağlıkları herşeyden önce gelmektedir.

MAVİ NOTA Müzik ve Dans Okulu ailesi olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na(MEB) bağlı olduğumuz için verilen yönergeler ve halk sağlığı gereği okulumuz 16-30 Mart arasında kapalı olacaktır. Bu sayede insanların toplu olarak bulunduğu yerlerden alabilecekleri olası hastalıkların önüne geçilmesine bizler de katkıda bulunmak zorundayız..

Bu çerçevede okulumuz tarafından da gerekli önlemler alınmış ve okulumuzda ilaçlama yapılmıştır. Ayrıca tüm öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin kullanabilmesi için okulumuzun her yerine dezenfektanlar konulmuştur.

Öğretmenlerimiz, bu olağan üstü durum için öğrencilerimize bilgi vermeleri ve temizliğin önemini anlatmaları için bilgilendirilmiştir. Bu haftasonu yapılacak olan derslerimizin bir kısmını, Dünya Sağlık Örgününün, doktorlarımızın ve sağlık bakanlığının verdiği bilgiler doğrultusunda, bilgilendirme için kullanacağız.

Yakın zamanda yurtdışı ziyareti yaptıysanız veya yapmış olan kişilerle aynı ortamda bulunduysanız bizleri bilgilendiriniz ve önümüzdeki 14 gün için dışarı çıkmama kararını lütfen gözden geçiriniz.

Eğer kendinizi iyi hissetmiyorsanız veya çocuklarımızda soğuk algınlığı, grip, nezle veya tanımlanmamış bir sorun hissederseniz hem diğer çocukları, hem velileri hem de öğretmenlerimizi korumak adına derse gelmeyiniz.

Tüm bu bilgilere ek olarak Milli eğitim bakanlığının da desteklediği ve yürürlüğe soktuğu gibi “uzaktan eğitim” programlarımız 18 Mart Çarşamba günü başlayacaktır.

Rahat, sağlıklı ve konsantre olarak devam edilecek olan derslerimiz çevirimiçi görüntülü (online) olarak değerli öğretmenlerimiz tarafından özen ile yapılacaktır.

Öğrencilerimizin derslerinden geri kalmamaları ve müzik disiplinini kaybetmemeleri için oluşturduğumuz bu program vasıtasıyla, isteyen öğrencilerimiz evlerinden randevulu saat sistemi ile müzik eğitimlerine devam edebileceklerdir.

Dans bölümümüz, derslerini grup dersleri olarak yaptıkları için çevirimiçi görüntülü (online) eğitim mümkün olamayacaktır. Ancak ısınma, esneme, öğrenilmiş hareketlerin kontrolü ve pozisyonların tekrarı konusunda bireysel olarak ders yapabileceklerdir. Bu derslerimiz de saat randevulu olarak sizlerin kullanımına açıktır.

İki hafta boyunca evde kalacak öğrencilerimizin, hem sanat ile meşgul olarak faydalı zaman geçirmeleri ve hem de çok önemli olan müzik ve dans disiplinlerini devam ettirmeleri için, yapılacak olan program listesine isimlerini yazdırmalarını rica ediyoruz.

MAVİ NOTA Müzik ve Dans Okulu için sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde, sanat eğitimi herşeyden önce gelmektedir. Hepimiz bu süreci bilinçli ve kurallara uyarak geçirmemiz gerektiğinin açıkça farkındayız.

Tüm bu durumun ülkemiz ve dünya için kısa zamanda normale döneceğine olan inancımız tamdır. Geleceğimizin ve çocuklarımızın korunması adına gereken hiç bir fedakarlıklardan kaçınmayacağız.

Sanat en zor zamanlarda topluma uzanan kurtarıcı bir eldir…

İlginize teşekkür eder ve sağlıklı günler dileriz.

MAVİ NOTA Müzik ve Dans Okulu
Özgür KALAYCIOĞLU

03134281778
bilgi@mavinota.org