Sevgili Velilerimiz ve Değerli Öğrecilerimiz,

Ülkemizde de görülen Corona Virüs nedeniyle her yerde olağanüstü önlemler alınması gerekmektedir. Bu nedenle canımız çocuklarımız ve biz ebeveynlerin sağlıkları herşeyden önce gelmektedir.

MAVİ NOTA Müzik ve Dans Okulu ailesi olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na(MEB) bağlı olduğumuz için verilen yönergeler ve halk sağlığı gereği okulumuz 16-30 Mart arasında kapalı olacaktır. Bu sayede insanların toplu olarak bulunduğu yerlerden alabilecekleri olası hastalıkların önüne geçilmesine bizler de katkıda bulunmak zorundayız..

Bu çerçevede okulumuz tarafından da gerekli önlemler alınmış ve okulumuzda ilaçlama yapılmıştır. Ayrıca tüm öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin kullanabilmesi için okulumuzun her yerine dezenfektanlar konulmuştur.

Öğretmenlerimiz, bu olağan üstü durum için öğrencilerimize bilgi vermeleri ve temizliğin önemini anlatmaları için bilgilendirilmiştir. Bu haftasonu yapılacak olan derslerimizin bir kısmını, Dünya Sağlık Örgününün, doktorlarımızın ve sağlık bakanlığının verdiği bilgiler doğrultusunda, bilgilendirme için kullanacağız.

Yakın zamanda yurtdışı ziyareti yaptıysanız veya yapmış olan kişilerle aynı ortamda bulunduysanız bizleri bilgilendiriniz ve önümüzdeki 14 gün için dışarı çıkmama kararını lütfen gözden geçiriniz.

Eğer kendinizi iyi hissetmiyorsanız veya çocuklarımızda soğuk algınlığı, grip, nezle veya tanımlanmamış bir sorun hissederseniz hem diğer çocukları, hem velileri hem de öğretmenlerimizi korumak adına derse gelmeyiniz.

Tüm bu bilgilere ek olarak Milli eğitim bakanlığının da desteklediği ve yürürlüğe soktuğu gibi “uzaktan eğitim” programlarımız 18 Mart Çarşamba günü başlayacaktır.

Rahat, sağlıklı ve konsantre olarak devam edilecek olan derslerimiz çevirimiçi görüntülü (online) olarak değerli öğretmenlerimiz tarafından özen ile yapılacaktır.

Öğrencilerimizin derslerinden geri kalmamaları ve müzik disiplinini kaybetmemeleri için oluşturduğumuz bu program vasıtasıyla, isteyen öğrencilerimiz evlerinden randevulu saat sistemi ile müzik eğitimlerine devam edebileceklerdir.

Dans bölümümüz, derslerini grup dersleri olarak yaptıkları için çevirimiçi görüntülü (online) eğitim mümkün olamayacaktır. Ancak ısınma, esneme, öğrenilmiş hareketlerin kontrolü ve pozisyonların tekrarı konusunda bireysel olarak ders yapabileceklerdir. Bu derslerimiz de saat randevulu olarak sizlerin kullanımına açıktır.

İki hafta boyunca evde kalacak öğrencilerimizin, hem sanat ile meşgul olarak faydalı zaman geçirmeleri ve hem de çok önemli olan müzik ve dans disiplinlerini devam ettirmeleri için, yapılacak olan program listesine isimlerini yazdırmalarını rica ediyoruz.

MAVİ NOTA Müzik ve Dans Okulu için sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde, sanat eğitimi herşeyden önce gelmektedir. Hepimiz bu süreci bilinçli ve kurallara uyarak geçirmemiz gerektiğinin açıkça farkındayız.

Tüm bu durumun ülkemiz ve dünya için kısa zamanda normale döneceğine olan inancımız tamdır. Geleceğimizin ve çocuklarımızın korunması adına gereken hiç bir fedakarlıklardan kaçınmayacağız.

Sanat en zor zamanlarda topluma uzanan kurtarıcı bir eldir…

İlginize teşekkür eder ve sağlıklı günler dileriz.

MAVİ NOTA Müzik ve Dans Okulu
Özgür KALAYCIOĞLU

03134281778
bilgi@mavinota.org