MAVİ NOTA Müzik Okulu, 1997 yılında Yamaha’ nın Türkiye’ de müzik eğitimini yaygınlaştırma misyonuna bağlı olarak verdiği destekle kurulmuştur. Okulumuz, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’ nın “Özel Öğretim Kurumları” ile ilgili tüm standartlarını yerine getirerek eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Eğitmenlerimizin her biri misyonumuza uygun, kendi dallarında değerli müzisyenlerdir.

Her bir öğrenci başvurusunda, deneyimli eğitmenlerimiz, öğrencinin seviyesine ve hedeflerine bağlı olarak kişiye özel program hazırlamaktadır. Başvuru sonucunda öğretmenlerimiz tarafından değerlendirilen öğrencilerimiz, derslerini öğretmen ve öğrenci olarak birebir yapmaktadır. En etkin eğitim metodlarından birisi olan bu yöntem, temel ders işleme prensibimizdir.

Bireysel derslerin yanı sıra yaşça küçük çocuklar için grup olarak planlanan ve oyunlarla zenginleştirilen programlar da yürütülmektedir.

Diğer grup eğitimlerimiz ise solfej, armoni, müzik tarihi, koro ve ORFF alanlarındadır.

Okulumuzda konservatuvar ve müzik okullarının giriş sınavları için kişiye özel olarak hazırlanan eğitim programları sunulmaktadır.

Ayrıca LCM ve ABRSM gibi yurtdışı sertifika sınavları için eğitim verilmektedir.

#gitar #gitarkursu #piyanokursu #piyanodersi #piyanokursu #bale #balekursu #bateri #baterikursu #ankaramüzikkursu #çankaya #nota #hobi #müzikokulu #sanat #müzikkursu #danskursu #egitim #şan #meb #lcm #londoncollegeofmusıc #abrsm #lcmhazırlık #konservatuvarahazırlık #konservatuvarhazırlık #ozelders #ankara #abrsmhazırlık #lcmsinavmerkezi